Match Show 17.7.2014
Kuhmon koiraharrastajat
ry järjesti tälle vuodelle toisen Match Show’n Kalevalan urheilukeskuksessa
17.7.2014. Sateinen kesäpäivä sai kirjaimellisesti aurinkoisen lopun kun sade
taukosi ensimmäisen kehän alkaessa. Match Show keräsi osallistujia Kuhmon lisäksi
naapuripaikkakuntia myöten - kaiken kaikkiaan kehässä kävi pyörähtämässä yli
viisikymmentä koirakkoa. Match Show’n tuomarina toimi eläinlääkäri Annamari
Kiviharju Sotkamosta.
Lapsi ja koira -luokka,
seitsemän osallistujaa:
1. Arttu Rautiainen ja
australianterrieri Lenni-kalle
2. Christian Olaleye ja
lelukoira Pallo
3. Ronja Pappila ja
lelukoira Laikku
4. Miikka Turunen ja
ranskanbulldoggi Muusa
Pentukoira -luokka,
kaksitoista osallistujaa:
1. Leena Lötjönen ja
australianterrieri Randi
2. Mira Piirainen ja
kiinanharjakoira Bambi
3. Inka Kemppainen ja
amerikanakita Jäbä
4. Heli Heikura ja
kultainennoutaja Olivia
Pienet aikuiset koirat -luokka, viisitoista osallistujaa
Pienet aikuiset koirat -luokka, viisitoista osallistujaa
1. Heidi Kemppainen ja mittelspitz Väiski
2. Elina Karppinen ja havannakoira Tiitu
3. Tuukka Turunen ja ranskanbulldoggi Tahvo
4. Sari Lampinen ja shetlanninlammaskoira Tiuhti
Isot aikuiset koirat -luokka, kolmetoista osallistujaa
Isot aikuiset koirat -luokka, kolmetoista osallistujaa
1. Tarja Komulainen ja suomenpystykorva Vili
2. Päivi Glad ja jämtlanninpystykorva Riitu
3. Sanna Uhlbäck ja venäjänajokoira Ritu
4. Aannamari Liuha ja unkarinvizsla Vappu
Veteraani -luokka, neljä osallistujaa
Veteraani -luokka, neljä osallistujaa
1. Marjukka Piirainen ja islanninlammaskoira Susu
2. Ellinoora Roponen ja mittelspitz Nekku
3. Viivi Komulainen ja mittelspitz Muru
4. Irma Huotari ja volpino italiano Donna
Best in Show -kehä
Best in Show -kehä
BIS1 Tarja Komulainen ja suomenpystykorva Vili
BIS2 Marjukka Piirainen ja islanninlammaskoira Susu
BIS3 Heidi Kemppainen ja mittelspitz Väiski
BIS4 Leena Lötjönen ja australianterrieri Randi ________________________________________________________
Möllitoko 9.2.2014
Mölliluokka, max. 70p.
1. Bella, rottweiler, Mia Kähkönen 69,5p.
2. Damon, australianpaimenkoira, Maiju Komulainen 68p.
3. Trombi, x-rotu Ellinoora Roponen 63,5p.
3. Yoshi, hollanninpaimenkoira, Minna Kyllönen 63,5p.
Alokasluokka
1. Jeri, belgianpaimenkoira tervueren, Annina Tikka 199p.
2. Sohvi, havannankoira, Elina Karppinen 168p.
________________________________________________________
Lapsi ja koira
1. Rekku, lelukoira, Jasperi
2. Tellu, x-rotu, Oskari
3. kultainennoutaja, Viivi
1. Tahvo, ranskanbulldoggi, Tuukka Turunen
Pennut
1. Aron, sveitsinajokoira, Minna Pulkkinen
2. Rome, dobermann, Anna-Mari Heikkinen
3.Bondi, rhodesiankoira, Eeva Mikkola
4. Jekku, chihuahua, Aini Seilonen
Pienet aikuiset
PUN
1. Iiro, dreeveri, Milla Pesonen
SIN
1. Tahvo, ranskanbulldoggi, Tuukka Turunen
Isot aikuiset
PUN
1. Jeri, belgianpaimenkoira tervueren, Annina Tikka
2. Oliver, kultainennoutaja, Anu Kilponen
3. Äijä, rhodesiankoira, Eeva Mikkola
4. Raiku, belgianpaimenkoira groenendael, Heta Pääkkönen
SIN
1. Lalli, norjanharmaahirvikoira, Timo Klemetti
2. Tellu, x-rotu, Merja Pääkkönen
3. Happy, kultainennoutaja, Anu Kilponen
Veteraanit
1. Susu, islanninlammaskoira, Marjukka Piirainen
2. Jane, jämtlanninpystykorva, Riitta Kinnunen
3. Muru, x-rotu, Kati Valtanen
4. Nelli, x-rotu, Piia Huotari
Best in show
1. Jeri, belgianpaimenkoira tervueren, Annina Tikka
2. Aron, sveitsinajokoira, Minna Pulkkinen
3. Tahvo, ranskanbulldoggi, Tuukka Turunen
4. Lalli, norjanharmaahirvikoira, Timo Klemetti
5. Iiro, dreeveri, Milla Pesonen
6. Susu, islanninlammaskoira, Marjukka Piirainen
1. Aron, sveitsinajokoira, Minna Pulkkinen
2. Rome, dobermann, Anna-Mari Heikkinen
3.Bondi, rhodesiankoira, Eeva Mikkola
4. Jekku, chihuahua, Aini Seilonen
PUN
1. Iiro, dreeveri, Milla Pesonen
1. Tahvo, ranskanbulldoggi, Tuukka Turunen
PUN
1. Jeri, belgianpaimenkoira tervueren, Annina Tikka
2. Oliver, kultainennoutaja, Anu Kilponen
3. Äijä, rhodesiankoira, Eeva Mikkola
4. Raiku, belgianpaimenkoira groenendael, Heta Pääkkönen
1. Lalli, norjanharmaahirvikoira, Timo Klemetti
2. Tellu, x-rotu, Merja Pääkkönen
3. Happy, kultainennoutaja, Anu Kilponen
1. Susu, islanninlammaskoira, Marjukka Piirainen
2. Jane, jämtlanninpystykorva, Riitta Kinnunen
3. Muru, x-rotu, Kati Valtanen
4. Nelli, x-rotu, Piia Huotari
1. Jeri, belgianpaimenkoira tervueren, Annina Tikka
2. Aron, sveitsinajokoira, Minna Pulkkinen
3. Tahvo, ranskanbulldoggi, Tuukka Turunen
4. Lalli, norjanharmaahirvikoira, Timo Klemetti
5. Iiro, dreeveri, Milla Pesonen
6. Susu, islanninlammaskoira, Marjukka Piirainen
________________________________________________________